Počátek firmy se váže k roku 1990, kdy pánové Stanislav Černý a Aleš Pazderka odkoupili výrobu autokontaktů do rozdělovačů a v pronajatých prostorách spustili jejich výrobu. Vše bylo doplněno drobnou zámečnickou a montážní činností.

Od roku 2000 společnost pomalu přecházela na CNC obrábění, které se časem stalo hlavní činností. Od roku 2009, kdy jsme postavili novou výrobní halu, se plně soustředíme na zakázkovou výrobu soustružených a frézovaných dílů. Neustále rozšiřujeme naše technologické možnosti, abychom dokázali našim zákazníkům splnit jejich pestré požadavky.

Obrábíme také speciální materiály pro elektrotechnický průmysl (Mo, W, WCu apod.), které jsou vyrobeny technologií práškové metalurgie.

V roce 2022 předal pan Aleš Pazderka svůj podíl do rukou své dcery Věry Zachové, která nadále rozvíjí původní myšlenku, kterou její otec společně s panem Stanislavem Černým měli.

Firma SOLID Brno s.r.o. je ryze českou společností a dbá o pevnou a dlouhodobou spolupráci se svými zákazníky a dodavateli, ale také o trvalé vztahy se svými zaměstnanci.